38letý střední záložník Realu Madrid Luka Modrič prodlouží smlouvu s „bílými“, která vyprší letos v létě, bezprostředně po finále Ligy mistrů, které se bude konat 1. června.

Zkušený chorvatský reprezentant, který je oporou ve středu zálohy Realu více než deset let, souhlasil s dodatečným ročním kontraktem, který ho udrží na Santiago Bernabéu až do roku 2025. Pro Modriče to bude 12. sezóna se španělským gigantem, přišel z Tottenhamu Hotspur v roce 2012.

Navzdory svému postupujícímu věku zůstává Modrič nedílnou součástí týmu Carla Ancelottiho, v této sezóně odehrál 43 zápasů ve všech soutěžích a přidal 5 gólů a 8 asistencí. Jeho vůdcovství, kreativita a schopnost ovládat tempo hry byly klíčem k úspěchu Realu, který si klade za cíl zajistit rekordně dlouhý 15. triumf v Evropském poháru proti Manchesteru City ve finále Ligy mistrů.

střední záložník Realu Madrid Luka Modrič

Prodloužení smlouvy přichází jako vzpruha pro Real Madrid, který údajně čelil možnosti Modričova odchodu na konci sezóny. Hráčova touha dokončit svou kariéru na Bernabéu však vedla k uzavření dohody, která zajistila, že si klub zachová služby jednoho z nejvíce zdobených záložníků ve své historii.

Abychom to shrnuli, ve finále Ligy mistrů se Real Madrid utká s Borussií Dortmund. Zápas se bude hrát na stadionu Wembley v Londýně. Úvodní hvizd rozhodčího zazní ve 22:00 moskevského času.

V této sezóně Modrič nastoupil ve 44 zápasech napříč všemi soutěžemi, během kterých vstřelil dva góly a na osm asistencí. Podle informací prezentovaných na portálu Transfermarkt je tržní hodnota hráče 8 milionů eur.

Jak se vám líbí, že Luka Modrič prodloužil smlouvu s Realem Madrid?
Vzrušený je klubovou legendou a klíčovým hráčem
100%
Neutrální, dává to smysl vzhledem k jeho důležitosti
0%
Zklamaný si myslím, že Real by se měl dívat do budoucnosti
0%
Voted: 1